?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Back to school... sort of


Su sąlyga, kad man darbinantis naujame darbe reikėjo pateikti nemažai įvairių popierių, tokių kaip gyvenamosios vietos pažyma ar šauktinio pažymėjimas (aka karinis bilietas), tėvukas pervertė pas save saugomus dokumentų "archyvus" ir man atnešė visą šūsnį su manim susijusių lapų, lapelių ir lapaičių.

Tarp įvairių dokumentų  atradau ir A4 lapą, užrašas ant kurio skelbė: "Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija. 3t2 kl. mok. Mindaugo Juozapavičiaus žinių vertinimo lapas". Panaikinus pažymių knygeles, mums gimnazijoje kas semestrą pildydavo tokius lapus, kuriuos reikėdavo  rodyti tėvams, o šiems - pasirašyti. Yeah, right :) Iki šiol prisimenu, koks skandalas kilo, kai tėvukas tik liepos mėnesį sužinojo, kad  iš informatikos (S lygiu) metiniame turiu 6, hehe...

Anyway, peržiūrinėju dabar tuos pažymius ir vienas po kito prisiminimai kyla.


Dalykas
I pusm.
II pusm.
Metinis

Tikyba
įsk.
įsk.
įsk.
Tikybą rinkausi nuo pat atėjimo į gimnaziją. Nebuvau praktikuojantis krikščionis, tiesiog per etikos pamokas reikėdavo kažką daryti, o per tikybos veikdavai, ką norėdavai :) Dažniausiai žaisdavom futbolą ant languoto lapo.

Išimtis buvo vienas mokytojas - pavardė Vengrys, berods - kuris labai sėkmingai pabandė mus įtraukti į diskusijas apie žmogiškas vertybes ir dabartinių įvykių pasaulyje vertinimą per jų prizmę, bet gal po mėnesio gavom naują mokytoją ir viskas grįžo į senas vėžes. Goal!
Gimtoji kalba
9 (A)
8 (A)
9 (A)
Visada sekėsi pakankamai lengvai - tiek rašiniai, tiek analizės. Iki šiol gailiuosi, kad neišsaugojau savo revoliucinio darbo - eiliuoto laiško Hamletui :) Parašiau tokiu pat eiliavimo stilium (koks ten jis?), kaip ir Šekspyras, mokytoja audringai įpaišė 10 ir skaitė garsiai prieš klasę. Buvo truputį gėda :)
Rusų kalba
9 (B)
8 (B)
9 (B)
Dėstė mūsų auklėtoja, Jelena Jegžova, auksinis žmogus. Beje, mano nikas - šiek tiek ir jos nuopelnas ;) Per jos pamokas kartais klausydavom Vysockio dainų, grojamų senu patefonu, kurį laikydavo klasėje.

Į jos kabinetą dažnai užeidavom per pertraukas, pasidarydavom improvizuotą stalą ir žaisdavom stalo tenisą. Vietą mums kažkodėl užleisdavo net tuometiniai dvyliktokai! :)
Anglų kalba
8 (A)
8 (A)
8 (A)
Iki šiol dėkingas mokytojai Kerbedienei. Lenkdavo mus, bet nebuvo kirvis. Lenkdavo švelniai ir metodiškai, niekas nesipiktindavo :) Jos dėka universitete, net nežinodamas, kad atėjau į testą, kurio tikslas buvo išskirstyti pirmakursius į grupes pagal pajėgumą, scorinau tiek, kad patekau į pirmąją grupę...
Matematika
8 (S)
8 (S)
9 (S)
Metinis 9, nes už mokslo metų egzaminą gavau 10.  Mokytoja Budzilaitė - dar viena iš tų gimnazijos mokytojų, kurie žinodavo, kaip mokyti. Baigęs gimnaziją matematikoje jaučiausi tikrai stipriai, dabar, deja, beveik viską jau pamiršau :)

Per pertraukas nuolat gerdavo kavą su mūsų fizikos mokytoja.
Informatika
10 (A)
10 (A)
10 (A)
Pirmus metus gimnazijoje kažkodėl buvau pasirinkęs S lygį, todėl mokė mus žmogus-monstras, Benas Budvytis :) Auksas tiems, kurie jautė aistrą informatikai, visiškas kirvis - visiems likusiems. Užkniso mokytis Pascal programas atmintinai (nes nieko nesuprasdavau), pasikeičiau lygį į A ir štai rezultatai su nauja mokytoja, muahaha :)

Ironiška, bet universiteto laikais 2 metus gyvenau būtent iš programavimo...
Fizika
7 (A)
8 (A)
8 (A)
Iki šiol taip ir nesuprantu, kas per žmogus buvo mūsų mokytoja. Meili anakonda su aštriu humoro jausmu? Dažniausiai pavojinga, bet užeidavo ir gerumo momentai. Tačiau net ir tada jausdavai grėsmę, kad jie bet kada gali pasibaigti, o tada jau vargas mums :) Buvo mūsų auklėtoja, kol nenunešėm direktoriui pareiškimo su prašymo pakeisti.

Mane, ko gero, ir mylėjo, ir nekentė: atsimenu, kartą su bendraklasiu teste surinkom vienodai balų, tačiau jam parašė 7, o man - 6. Nuėjau, sakau, "Žiūrėkit, mes po vienodai balų surinkom, o aš tik 6 gavau". "Oi", sako ir irgi parašo klasiokui 6 :)
Chemija
7 (B)
8 (B)
7 (B)
Nuo mokytojo amžinai dvokė pigiomis cigaretėmis. Chemijos niekada nemokėjau ir nesistengiau išmokti. Per pamokas sėdėdavau gale, tai žaisdavom kortomis, darydavau matematikos namų darbus, kurių beveik niekada neruošdavau namuose, arba išvis pabėgdavom ir žaisdavom krepšinį lauke.

Per kontrolinius pabėgdavom kokie 5-6 etatiniai, gaudavom išspręstas užduotis ir rašydavom kitą pamoką nusirašinėdami. Visąlaik užtekdavo 7-8, gal todėl tokia schema ir veikė iki pat mokyklos baigimo :)
Biologija
9 (S)
7 (S)
9 (S)
Metiniam 9, nes už mokslo metų egzaminą gavau 10 (A). Per pamokas būdavo pakankamai linksma, mokytoja dažnai pajuokaudavo ar pasižodžiuodavo su mumis. Bet pavasarį vistiek dažnai bėgdavom ir eidavom lauke žaisti krepšinį. Deja, tai smogė atgal - jau universitete dažnai sapnuodavau įtempto siužeto sapnus, kuriuose iki semestro pabaigos ar egzamino likdavo vos kelios pamokos, o aš su daugybe praleistų pamokų ir nieko neatsiskaitęs... Oh, well :)
Istorija
9 (B)
10 (B)
10 (B)
Istorija buvo viena iš mano mėgstamiausių pamokų. Baltakienė - viena iš mėgstamiausių mokytojų. Visąlaik šmaikšti, visąlaik geranoriška. Nebuvo graži, bet savo judesiais ir gestais orą klasėje pripildydavo vos juntamo seksualumo.
Muzika
įsk.
įsk.
įsk.
Mokė mažytis tarpukario išvaizdos mokytojas, kurį vadindavo Pinčiuku arba Svareliu. Mano kažkelioliktos eilės giminė iš mamos pusės. Per pamokas didžioji dalis veikdavome tai, ką norėdavome. Juokingiausia būdavo, kai leisdavo dainą "Esu daug matęs, daug regėjęs / Bet pasigirti nemėgėjas", kurią turėdavome dainuoti visa klase, visi eilučių pabaigoje faktiškai rėkdavo "gėjus!!!", o mokytojas puldinėdavo nuo stalo prie stalo ir klausydavosi, ar tik mokinys taip nedainuoja. Tas mokinys tuo metu, aišku, nedainuodavo :)
Kūno kultūra
9
įsk.
įsk.
Niekada nebuvau didis atletas, tačiau kūno kultūros pamokos buvo pačios laukiamiausios, nes per jas nuolat žaisdavome krepšinį. Liūdnesni laikai ateidavo per atsiskaitymus, bet gerai sutarėm su mokytoju, todėl "vilkus", prisitraukimus ir visokius 50000 km bėgimus  pasikeisdavom į baudų metimus, metimus po dvižingsnio ir panašiai, haha :)
Psichologija
įsk.
įsk.
įsk.

O, geras, aš mokiausi ir psichologijos?!..


 

Comments

( 10 comments — Leave a comment )
(Deleted comment)
gobbitas
Aug. 15th, 2007 12:36 pm (UTC)
O tai mokykla nejautė pareigos laikyti tėvus informuotus? :)
shwarnas
Aug. 15th, 2007 01:01 pm (UTC)
Geras, taip nejučiomis prisiminiau ir savo visus mokytojus. Kaip matau neturėjai juodai nekenčiamų mokytojų, visur daugmaž pasitaiko bent po vieną.

Nesuprantu pažymių knygelės panaikinimo priežasčių, čia tipo kad išsiskirt gimnazijai reikėjo kaip nors ar buvo ir logiškesnių priežasčių?
gobbitas
Aug. 15th, 2007 06:54 pm (UTC)
Oi, žinok, tikrai neprisimenu, kodėl jas panaikino. Gal rimtai kaip frrrozen sako...
dzejus
Aug. 15th, 2007 02:52 pm (UTC)
informatikapamenu mokemes poiuriuje ir kai per egza reikejo parasyti programa pascaliu ant kompo ir patikrinti ar veikia kilo nemazu problemu.. o siaip nedaug ka ir beprisimenu is mokyklos...
gobbitas
Aug. 15th, 2007 06:55 pm (UTC)
Aš labai rimtai sakau, Džėjau, - mesk tuos narkotikus pagaliau :)
(Anonymous)
Aug. 15th, 2007 07:08 pm (UTC)
dzejus ne narkomanas. dzejus alkoholikas.
maumaz
Aug. 15th, 2007 03:09 pm (UTC)
Ačiū už idėją. Būtinai susirašysiu pagal tavo pavyzdį bent sau atsiminimus, juk senstu, jklmn :)
anaiptol
Aug. 15th, 2007 05:20 pm (UTC)
o jums rimtai tik po tiek mažai mokytojų mokė visą laiką? mes vien auklėtojų pakeitėm, hmmm, viena pradinėse, viena iki iseptintos, o paskui keturi diedai:)
gobbitas
Aug. 15th, 2007 07:01 pm (UTC)
Kodėl visą laiką? Čia gi tik 11 klasės pažymių lapas :)
garga
Aug. 16th, 2007 05:54 am (UTC)
stukacius :) ))


"Žiūrėkit, mes po vienodai balų surinkom, o aš tik 6 gavau". "Oi", sako ir irgi parašo klasiokui 6 :) :
( 10 comments — Leave a comment )

Profile

panda 2
gobbitas
Gobbitas
Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner